Amatérské divadelní sdružení S.K.HOBLIK

2011-2013

Po krátké přestávce soubor v roce 2011 opět obnovil svoji činnost. Začal nacvičovat různé scénky, kabaret aj. Začátkem roku 2013 se zrodila myšlenka zahrát divadelní představení ve zdejším lesním divadle. Toto divadlo bylo postaveno v letech 1924-1926. V padesátých letech bylo strženo. O nápadu zahrát si v těchto prostorách se nemuselo dlouho přemýšlet. Celý prostor se musel vyčistit od náletových dřevin,  upravit jeviště, vyčistit hlediště a vyrobit lavice - o brigádníky nebyla nouze.

Vybrali jsme představení, které bylo napsáno přímo do tohoto prostředí. Dne 17.8.2013 se bude hrát pohádka „Kouzelný prsten“.

Fotografie divadelní hryFotografie divadelní hry

Z historie

Amatérské divadelní sdružení 
S.K. HOBLIK
(Srbsko kamenická Horda Bláznů a Komediantů)
S. K. HOBLIK podzim 2002
 

Založeno 2.2.2002. Přes svůj ryze amatérský přístup, máme ke konci divadla sezóny 2004-2005  na svědomí již čtyři premiéry. Tři pohádky, z toho  dvě čistě autorské, a jedno představení pro dospělé pod názvem Kabaret.
V květnu 2005 jsme se zúčastnili divadelního festivalu neprofesionálních souborů hrajících pro děti „Dospělí dětem 2005“ s představením „O kouzelném prstenu. Vše se konalo  v Městském divadle Nový Bor. Vítěz této přehlídky postoupil do finále v Rakovníku.
Náš soubor odborná porota pochválila za snahu jednomyslně se shodla, že nejlepším hercem je Ála Marková. Pochválila scénář Vojty Chamradi a doporučili, abychom se raději drželi svého úmyslu – představení v exteriéru – na volném prostranství.
Náš soubor můžete ještě letos vidět při setkání „BURGULEC“ trampská osada „JITRO“ 6. 7. 2005 po obědě ve 13.00 hodin. Hrajeme pohádku „Kašpárkovy Čertoviny“. (text byl psán v červnu 2005)
V roce  2006 se ochotníci, z různých příčin nesešli ani jednou.
A na počátku roku 2007 to vypadalo, že se už ani nesejdeme.
Zakladatel našeho sdružení pan Vojtěch Chamraďa přestal  ze zdravotních a pracovních důvodů dojíždět do Srbské Kamenice a v řadách našich členů se nenašel nikdo, kdo by byl schopen soubor dále vést.
Až před prázdninami 2007 se objevila možnost. Paní Miluše Francová oslovila ochotníky s nabídkou svých služeb. V září 2007 se sešli „staří“ a noví zájemci o ochotnické divadlo. Nyní studují novou pohádkovou hru a premiéra by měla být uvedena na „Mikuláše“ tohoto roku.
Proto může směle napsat divadlo žije! Tedy aspoň v Srbské Kamenici.
Za SK HOBLIK Petr Jirmus  15.10.2007

Mohlo by Vás zajímat